Wiosna – najlepszy czas na remont

0
864
Remonty Gdansk 3

Dlaczego wiosna to najlepszy czas na remont?

Według firm remontowych z Gdańska i Gdyni, wiosna to czas kiedy najwięcej osób zgłasza się po wsparcie w odświeżeniu mieszkania.

Pora roku, w której wszystko budzi się do życia, dodaje nam energii i motywacji do zmian oraz porządków, a oprócz tego wiosną tańsze są materiały budowlane.

Co jeszcze przemawia za tym, aby prace remontowe wykonywać od marca do maja? Otóż wiosna to czas kiedy za oknem mamy najkorzystniejsze temperatury. Podczas malowania, tapetowania czy układania płytek, dobrze jest pracować przy otwartych oknach co zimą byłoby niemożliwe ze względu na mróz, ryzyko wyziębienia mieszkania i nabawienia się choroby. Oprócz tego tapety kładzione zimą mogą się z łatwością odkleić, przez ogrzewanie, które ma na nie niekorzystny wpływ.

Latem z kolei, kiedy doskwierają upały, czujemy się gorzej i nie mamy tyle energii do fizycznej pracy.

kuchnia na wymiar trojmiasto pod klucz remonty 2kuchnia na wymiar trojmiasto pod klucz remonty 1kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 10kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 11kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 12kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 9kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 8Dodatkowym atutem według pracowników remontowych z gdańskiej firmy remontowo – wykończeniowej jest dłuższy dzień. Fakt, że za oknem jeszcze o 18:00-19:00 jest jasno,  bardzo ułatwia pracę, ponieważ wszystko widać lepiej niż przy sztucznym świetle.

Pytanie jednak czy lepiej przeprowadzić remont samodzielnie czy zatrudnić ekipę fachowców?

Samodzielny remont – zalety i wady

Zaletą samodzielnie przeprowadzonego remontu jest wg wielu oszczędność pieniędzy. Płacimy wtedy jedynie za materiały, a pieniądze, które wydalibyśmy na profesjonalną firmę, zostają w naszym portfelu.

Oprócz oszczędności wielkim plusem jest satysfakcja, że zrobiliśmy coś sami od A do Z, w dodatku dokładnie tak jak sobie założyliśmy.

Wadą remontu bez ekipy jest poświęcony czas. Niestety zwykle musimy poświęcić na pracę kilka dni bądź tygodni. Jeśli zdecydujemy się  na remont tylko w weekendy, wszystko bardzo się przedłuży, a kiedy chcemy pracować w tygodniu musimy wykorzystać urlop. 

kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 7kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 6kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 5kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 4kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 3kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 2kompleksowe remonty trójmiasto pod klucz 1kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 16Na naszą niekorzyść często przemawia również brak fachowej wiedzy i doświadczenia, przez co łatwo o pomyłki, poprawki, przez które znowu tracimy czas i niestety pieniądze jakie chcieliśmy zaoszczędzić.

Remont z ekipą fachowców – zalety i wady

Wg pracowników z firmy remontowej z Gdyni, podstawową zaletą jaką każdy bierze pod uwagę zatrudniając profesjonalistów jest gwarancja, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Co to oznacza? Terminowość, dokładność i efekt dokładnie taki jakiego oczekują właściciele. 

Oprócz tego klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo, pomoc w wyborze i zakupie materiałów czy zastosowaniu komfortowych, nowoczesnych rozwiązań, o których sami nie mieliby pojęcia.

Zaletą są także rabaty na kupowane produkty. Firmy remontowe przez to, że robią duże i częste zakupy w składach budowlanych i hurtowniach, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Dzięki temu koszty prac obniżają się.

Kolejny plus to oczywiście oszczędność czasu – właściciele mieszkania nie muszą uczestniczyć w pracach ani ich kontrolować. W zamian za to mogą zająć się swoimi obowiązkami. Wszystko to jest oczywiście możliwe tylko kiedy zatrudnimy sprawdzoną, rzetelną firmę – najlepiej z wieloma rekomendacjami.

kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 7kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 8kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 9kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 10kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 11kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 13kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 14kompleksowe remonty Gdańsk Pod klucz 15Wadą może okazać się długi czas oczekiwania na realizację, dlatego dobrze zarezerwować termin nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Coraz więcej nowoczesnych firm zatrudnia jednak kilka ekip, dzięki czemu usługi świadczone są bez długich „kolejek”.

Niektórzy uważają za wadę koszt zatrudnienia firmy remontowej. Według ekipy remontowej z Gdańska, często okazuje się jednak, że przy samodzielnym remoncie, ze  względu na brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, wydajemy więcej na poprawki, wielokrotnie przekraczając planowany budżet.