Designerskie apartamenty w Willi H. Kołłątaja przyciągają inwestorów do Górnego Wrzeszcza

0
614
Materiały dostarczone przez Indai - wizualizacja Willa Kołłątaja, budynek w trakcie odrestaurowywania. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny
Materiały dostarczone przez Indai - wizualizacja Willa Kołłątaja, budynek w trakcie odrestaurowywania. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny

Gdańsk od lat przyciąga inwestorów i lokatorów. Atrakcyjne do życia czy prowadzenia biznesu dzielnice zmieniają się, tym samym uatrakcyjniając miasto, w którym coraz więcej osób chce żyć, pracować i spędzać wolny czas. Jedną z ciekawszych dzielnic jest Górny Wrzeszcz, w którym najnowszą inwestycję realizuje deweloper Indai.

Gdańsk, Górny Wrzeszcz. To tutaj tradycje tego nadmorskiego miasta i w dużej mierze jeszcze przedwojenna architektura łączą się z nowoczesnością, którą wprowadzają nowości w budownictwie, ale też rozwijający się handel i usługi: restauracje, centra handlowe, ciekawe miejsca rozrywki. 

Indai inwestuje w Gdańsku. Willa w Górnym Wrzeszczu w renowacji

Urokliwy, zielony i perspektywiczny Górny Wrzeszcz w Gdańsku to miejsce, w którym spośród licznej zabytkowej architektury uchowała się historyczna Willa H. Kołłątaja przy ulicy o tej samej nazwie, pod numerem 2. To dawna siedziba komendy gdańskiego garnizonu. Jej powstanie datuje się na około 1910 rok. Doskonale zachowane mury i widoczne wciąż elementy oryginalnego wykończenia kamienicy stały się inspiracją dla dewelopera Indai – doświadczonego i nagradzanego w środowisku budowlanym – do tchnięcia w budynek nowego życia.

Willa H. Kołłątaja – pomysł i realizacja

Willa H. Kołłątaja zachowała się doskonale, bo w czasie II wojny światowej nie została zniszczona. Wiele elementów, jak choćby drewniane konstrukcje dachowe do dziś są w świetnym stanie, zabezpieczone w czasie renowacji. Deweloper Indai, który postanowił w kamienicy stworzyć apartamenty klasy premium, tę realizację uznaje za swoją najlepszą wizytówkę.

Prace w Willi H. Kołłątaja prowadzone są pod ścisłym nadzorem konserwatora. Apartamenty będą dopieszczone, eleganckie, pięknie wykończone, przestrzenne i jasne. Stosowane są najlepszej klasy materiały budowlane, tak by mieszkania były wysokiej jakości, wykończone precyzyjnie, nawiązywały do autentycznego ducha dawnej kamienicy. Konserwator nadzoruje, by jak najwięcej elementów, zwłaszcza wykończenia zewnętrznego, odwzorowało oryginalność obiektu. W willi dominować będzie styl art-deco. 

willa kołłątaja deweloper INDAI
Materiały dostarczone przez Indai – wizualizacja wnętrz apartamentu na parterze w Willi Kołłątaja. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny

Apartamenty w Willi H. Kołłątaja

Mieszkania i apartamenty w Willi H. Kołłątaja będą miały różny metraż w zakresie od 71 m2 do aż 172 m2. Indai określa je jako niezwykle przestrzenne i nasłonecznione.

willa kołłątaja deweloper INDAI - apartament na 1 p
Materiały dostarczone przez Indai – wizualizacja wnętrz apartamentu na pierwszym piętrze w Willi Kołłątaja. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny

Sama willa wybudowana jest z grubej cegły, wysokość mieszkań będzie ponadprzeciętna, co jest charakterystyczne dla wiekowych kamienic, a na parterze znajdą się oryginalne sufity, tzw. stropy Kleina. Będą je zdobić sklepienia i sztukaterie, więc już teraz można sobie wyobrazić jaki szyk i klasa będą biły od całego obiektu.

 

Materiały dostarczone przez Indai - wizualizacja Willa Kołłątaja, budynek w trakcie odrestaurowywania. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny
Materiały dostarczone przez Indai – wizualizacja Willa Kołłątaja, budynek w trakcie odrestaurowywania. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny

Nowoczesne rozwiązania w zabytkowej Willi

Mimo klasycznego stylu art-deco, w jakim modernizowana jest Willa H. Kołłątaja, Indai zadba o wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań: alarmów, wind czy hali parkingowej. Wrażenie będzie robić też zielona część wspólna z całoroczną roślinnością i małą architekturą, która wzorowana będzie na dawnych „podwórkach” charakterystycznych dla zabudowy kamienic.

Inwestycja, na którą czeka wielu!

Gdańsk to miasto, w którym chce żyć coraz więcej osób – młodych ludzi szukających atrakcyjnej pracy, chcących założyć rodziny, ale też osób starszych – wypatrujących spokojnej jesieni życia. Wszystkie te osoby mogą upatrywać Górnego Wrzeszcza i Willi H. Kołłątaja jako potencjalnego miejsca do osiedlenia.

Willa Kołłątaja Gdańsk Wrzeszcz Deweloper Indai
Materiały dostarczone przez Indai – wizualizacja wnętrz apartamentu dwupoziomowego w Willi Kołłątaja. Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kc. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny

Mieszkania w Willi H. Kołłątaja w zróżnicowanym metrażu odpowiedzą na zapotrzebowanie zarówno ludzi młodszych, jak i starszych. Klimat kamienicy ma służyć integracji pokoleniowej. Sama dzielnica, perspektywiczna i rozwojowa, jest uważana za jedną z bezpieczniejszych w całym Gdańsku. Z ulicy H. Kołłątaja blisko jest do niezbędnych sklepów, placówek oświatowych czy przystanków komunikacji miejskiej. Gdańsk to nadmorskie miasto, w którym można fantastycznie spędzić nie tylko czas jako turysta, ale realizować się jako mieszkaniec, mając dobrą pracę, możliwości edukacji oraz cały wachlarz rozrywek.

Indai Gdańsk Wrzeszcz
Indai Gdańsk Wrzeszcz

Inwestycja dobiega końca, a apartamenty cieszą się dużym zainteresowaniem. Deweloper Indai zaprasza do rozmów wszystkich, którzy szukają miejsca oryginalnego, wygodnego, a także takiego, w którym historia pięknie łączy się z nowoczesnością.

Jak dojechać: luksusowe apartamenty Gdansk Wrzeszcz

Zobacz także : Deweloper Indai opinie