Omega Home – domy modułowe z drewna. Równowaga nowoczesności z ekologią

0
95
domy modułowe z drewna Omega Home

Dla jednych rozwiązania ekologiczne w budownictwie są chwilowym trendem, dla innych kaprysem, dla trzecich – szansą na rozwój branży. I pewnie w każdym z tych wariantów jest prawda. Nie mniej bronią się wymierzalne fakty, a wśród nich z pewnością ten o wyjątkowej energooszczędności domów ekologicznych z drewna.

Do takiego rozwiązania od lat przekonuje gdańska firma Omega Home, która już kilkanaście lat trudni się projektowaniem i budową domów modułowych. Domy szkieletowe z drewna to obecnie hit na rynku budowlanych ze względu na kilka czynników. Na szczycie listy zalet są: energooszczędność, szybkość budowy (nawet do pół roku!) i ekologiczny surowiec, jakim jest drewno. Omega Home zrealizowała już na całym Pomorzu ponad tysiąc inwestycji – domów jednorodzinnych i obiektów handlowo-usługowych z drewna.

W tym artykule przyglądamy się faktom o domach szkieletowych z drewna. Oto zalety domu modułowego.

Ekologia i zrównoważony rozwój

Drewno to jeden z najprzyjaźniejszych dla środowiska surowców. Od tysiącleci stosowany jako materiał budowlany, w XX wieku został wyparty przez beton, który dziś nie jest już mile widziany w świecie, który dąży do równowagi ekologicznej. Proces produkcji drewna, znacznie bardziej energooszczędny w porównaniu z pozyskiwaniem innych surowców, sprawia że jest on chętnie wybierany przez budowlańców. Drewno jest też odnawialne, a odpad z jego obróbki ponownie wykorzystywany w innych branżach. Modułowa technologia budowy domu z drewna pozwala zredukować ilość odpadów z tworzyw sztucznych. Widzimy więc, że już na etapie pozyskiwania surowca i budowy domu z drewna zachowane zostaje maksimum praktyk ekologicznych.

energooszczędne domy modułowe Omega Home

Prosty montaż i indywidualny projekt

Domy modułowe z drewna biją rekordy popularności także dzięki czasowi montażu. Przygotowywane w fabrykach moduły są gotowe do montażu na placu budowy bez względu na warunki atmosferyczne, w przeciwieństwie do budownictwa klasycznego, w którym pogoda ma kluczowe znaczenie w harmonogramie prac. Dom szkieletowy z drewna może powstać – od momentu projektu do stanu deweloperskiego – już w pół roku.
Bardzo często możemy spotkać się z gotowymi projektami domów modułowych. Taką ofertę ma wspomniana już Omega Home z Gdańska. Firma z kilkunastoletnim doświadczeniem stworzyła już ponad tysiąc inwestycji, bazując w wielu projektach na sprawdzonych, gotowych rozwiązaniach przygotowanych przez doświadczonych architektów i inżynierów. Domy są praktyczne, optymalne i wygodne. Każdy z zaproponowanych gotowych projektów może jednak oczywiście przejść modyfikacje zgodnie z gustami i oczekiwaniami klientów. Pozostaje to w rękach fachowców z ogromnym doświadczeniem i wyczuciem stylu.

Koszty utrzymania poniżej średniej

Drewno jest idealnym tworzywem do utrzymania stałej temperatury. Właśnie dlatego od zawsze używane było jako jeden z lepszych surowców palnych do ogrzewania. Domy modułowe są świetnie izolowane, a to znacznie obniża koszty ogrzewania, ale też daje świetny komfort i uczucie chłodu w mieszkaniu w upalne dni. Drewno ma także wysoką zdolność regulowania wilgoci, co dobrze wpływa na jakość powietrza w domu. Dlatego właśnie domy modułowe nazywa się „całorocznymi”, bo w każdej porze roku zachowują się zgodnie z oczekiwaniami lokatorów, nie generując wysokich kosztów utrzymania.

Modny design i uniwersalność drewna

Drewniane domy modułowe mają swój niepowtarzalny, ponadczasowy wygląd. Drewno jest niezwykle przyjaznym surowcem dla projektantów, którzy w ostatnich latach na potęgę wykorzystują jego możliwości. W domach modułowych mamy więc nieograniczone szanse na wykorzystanie tego potencjału.
Drewno drewnu nierówne, więc warto dostrzec możliwość wykorzystania różnych gatunków tego surowca. Domy szkieletowe nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie. Wymarzony obiekt z drewna może być tradycyjny, ale też niezwykle modernistyczny, w stylu boho czy nawet industrialnym.

konstrukcja drewnianego domu modułowego Omega Home
Eksperci budownictwa z Omega Home, wspierani przez architektów wnętrz w swoim zespole, zapewniają, że dom modułowy z drewna to konstrukcja w pełni bezpieczna, a to co znajdzie się we wnętrzu domu może odzwierciedlać wszelakie gusta i style.

Gotowe projekty od Omega Home

Omega Home z Gdańska proponuje gotowe i przede wszystkim sprawdzone projekty funkcjonalnych domów o metrażu od ponad 60 do ponad 80 m2 powierzchni użytkowej. Dostępne do wyboru są także parametry wykończenia – od stanu surowego do niemalże wykończenia pod klucz. Ekipa specjalistów zadba o przebieg wszystkich etapów budowy – od projektu, przez dokumentacje techniczne, pozwolenia na budowę, aż po odbiory. Omega Home w razie konieczności udzieli też wsparcia przy pozyskaniu finansowania na budowę domu oraz wykończenia wnętrza według indywidualnego projektu. Energooszczędny dom modułowy może być w Twoim zasięgu już w ciągu sześciu miesięcy.

Podsumowanie

Drewniane domy modułowe to rozwiązanie przyszłości. Ekologię i nowoczesność budownictwa szkieletowego sprawił, że domy szkieletowe zawojowały już rynek światowy i coraz chętniej powstają na działkach budowlanych Polaków. Ich główne zalety to ekologiczność, szybki montaż, elastyczność projektowa, energooszczędność i estetyka. Domy modułowe z drewna są stylowe, ponadczasowe, niezwykle praktyczne i wygodne. Energooszczędne domy drewniane budowane przez gdańską firmę Omega Home powstają na całym Pomorzy oraz – coraz częściej – także poza jego granicami.

Omega Home – dane kontaktowe:

kontakt@omegahome.pl

+48 666 358 668