Nowa trasa pieszo rowerowa – kolejny atut Osiedla Kasztanowego w Gdańsku Południe

0
3573
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale deweloper Necon 1024x749
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale deweloper Necon 1024x749

Południowa część Gdańska od kilku lat coraz chętniej wybierana jest zarówno przez deweloperów jak i osoby poszukujące wymarzonego mieszkania. Atuty tej lokalizacji to bliska odległość do centrum i obwodnicy Trójmiasta, sprawna komunikacja, rozbudowana infrastruktura i konkurencyjne ceny mieszkań.

Nowe mieszkania Gdańsk

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-8-1024x771

Oprócz wyżej wymienionych czynników, dodatkowym plusem stanie się droga pieszo – rowerowa, która jeszcze bardziej usprawni komunikację i pozwoli na aktywne spędzanie czasu. Ponad 200 metrowa trasa przebiegać będzie wzdłuż Potoku Oruńskiego, a jej budowa rozpoczęła się w 2017 roku.

nowe-mieszkania-gdansk-osiedle-hiszpanskie

Informacja ta sprawia, że Osiedle Kasztanowe i nowe mieszkania w Gdańsku Południe stają się jeszcze bardziej atrakcyjne pod względem usytuowania. Obecnie wycieczki rowerowe odbywają się na drodze gruntowej, która po deszczu jest grząska i mokra.

nowe-mieszkania-gdansk2

Nowa nawierzchnia będzie natomiast wykonana z masy bitumicznej. Wzdłuż drogi pojawią się ławeczki i kosze na śmieci. Inwestycja realizowana będzie dzięki uzyskaniu najlepszego wyniku w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Niezależnie od tego przedsięwzięcia, DRMG szuka już wykonawcy dokumentacji projektowej dla dalszego przedłużenia trasy pieszo – rowerowej z budową oświetlenia aż do ul. Raduńskiej nad Kanałem Raduńskim. Powstanie tego odcinka trasy zostało już zgłoszone do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Osiedle Kasztanowe nowe mieszkania Gdańsk

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-7-1024x705

W tej chwili dojazd do wspomnianych obszarów miasta możliwy jest po pokonaniu stromej Łostowickiej, Cienistej i Kampinoskiej. Po ich pokonaniu i tak trzeba zjechać w dół w kierunku ul. Świętokrzyskiej. Nieco łagodniejszy podjazd ul. Podmiejską – Małomiejską, pozbawiony jest z kolei udogodnień dla rowerzystów.

nowe-mieszkania-gdansk

Oprócz tego z okolic zbiornika Augustowska do pobliskich osiedli poprowadzone są dwie serpentyny rowerowe na wzór szlaków górskich, przez co wjazd na nie wymaga mniej wysiłku niż jazda prostym odcinkiem pod górę. Dokumentacja dotycząca budowy drogi Doliną Potoku Oruńskiego, ma być gotowa do kwietnia 2018 roku.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-5-1024x749

Jak widać Gdańsk Południe i Osiedle Kasztanowe przyciągają nie tylko nowymi mieszkaniami – a ofertą jedną z najatrakcyjniejszych cenowo w Gdańsku. Do atutów lokalizacji dołączyć można kolejny – nowoczesną trasę rowerową usprawniającą komunikację i urozmaicającą spędzanie wolnego czasu.