Dlaczego warto zamieszkać w Trójmieście?

0
470
Czy warto zamieszkać w Trójmieście - Zdjęcie Gdańska Pixabay
Czy warto zamieszkać w Trójmieście - Zdjęcie Gdańska Pixabay

A gdyby tak osiedlić się w miejscu, które zapewnia wysoki standard życia, daje szansę zawodowego rozwoju, oferuje atrakcje kulturalne i bliskość natury? To wszystko jest dla ciebie dostępne w Trójmieście. I właśnie to przyciąga do niego tysiące nowych mieszkańców rocznie. Jeśli rozważasz więc przeprowadzkę — koniecznie czytaj dalej. Podpowiadamy, dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie. I przedstawiamy najciekawsze lokalizacje.

Trójmiasto idealne miejsce do życia?

Singlom, parom i rodzinom z dziećmi. Amatorom sportu, miłośnikom kultury oraz smakoszom dobrej kuchni. Osobom szukającym spokoju i tym lubiącym się bawić. A także studentom, seniorom i pracującym. Trójmiasto każdemu daje powody, by osiedlić się w nim na stałe.

Ci, którzy się na to decydują, mogą wybierać spośród bogatej oferty mieszkań o zróżnicowanym standardzie z rynku wtórnego lub pierwotnego. Wśród nich na uwagę zasługują szczególnie designerskie osiedla mieszkaniowe, eleganckie kamienice, luksusowe wille. Wiele z nich leży w historycznych dzielnicach, w pobliżu terenów przyrodniczych, oferty gastronomicznej i kulturalnej: 

  • Gdyni Orłowie, 
  • Sopocie Górnym i Dolnym, 
  • Gdańsku Oliwie.

To, co decyduje o atrakcyjności miasta, jest podszyte jego duchem i niepowtarzalną atmosferą, znajduje się tu w bliskim sąsiedztwie.

Gdynia Orłowo, miejsce gdzie warto zamieszkać pixabay
Gdynia Orłowo, miejsce gdzie warto zamieszkać pixabay

Gdynia Orłowo — luksus i wygoda

Na tle najciekawszych lokalizacji luksusowym charakterem wyróżnia się Gdynia Orłowo. Nie bez powodu swoje wille kupili tu znani przedstawiciele świata show-biznesu. 

Willowa zabudowa — dziś już głównie nowoczesna — nawiązuje do historycznej architektury dawnego letniska, dumnie podtrzymując jego elegancki charakter. Jeśli marzysz o takim szykownym domu albo szukasz apartamentu w pięknym otoczeniu, w agencji InVilla znajdziesz kilkanaście ofert w wysokim standardzie. Położone w najciekawszych zakątkach magicznego Orłowa są propozycją dla tych, którym zależy na bliskości natury oraz łatwym dostępie do oferowanych przez miasto możliwości. Obecność przystanku SKM sprawia, że wygodnie i w niedługim czasie można dostać się stąd do dzielnic Gdyni, Gdańska czy Sopotu.

Trudno znaleźć osobę, której w Gdyni Orłowie nie urzekłyby bajeczne klify oraz sąsiadujące z nimi romantyczne molo, Promenada Królowej Marysieńki, klimatyczne alejki spacerowe i widok z wieży Kolibki. Zalety tej lokalizacji przede wszystkim docenią rodziny z dziećmi. W dzielnicy działa kilka przedszkoli i szkół. Są liczne place zabaw. A w sąsiednich Kolibkach niezapomnianą przygodę oferuje park linowy Adventure.

Dolny Sopot dobre miejsce do życia i inwestycji pixabay
Dolny Sopot dobre miejsce do życia i inwestycji pixabay

Sopot Dolny — historia i rozrywka

Z Gdyni Orłowa blisko już do Sopotu. Kurort zapisał się na mapie Polski za sprawą charakterystycznego molo, ogólnopolskich festiwali i kultowych klubów. Nie można by jednak mówić o jego wyjątkowym uroku bez zabytkowej architektury.

Górna część miasta jest usiana historycznymi willami. To tutaj zabudowa sprzed dekad miesza się z leśną zielenią, a spokój przeszywa pnące się w górę uliczki. Jeśli dobrze się czujesz w kameralnej atmosferze, w sąsiedztwie natury — ta dzielnica zapewni ci komfort na co dzień.

Nieco inaczej jest w Dolnym Sopocie. Tam bije serce kurortu. Kawiarnie i restauracje kuszą smakami świata. Kluby zapraszają do całonocnej zabawy. Uliczni grajkowie umilają leniwe przechadzki po Monciaku. A resztę atrakcji dopełniają luksusowe hotele, urokliwe parki, plaża, promenada i instytucje kultury. Możesz mieć to wszystko w zasięgu spaceru. 

Wiele secesyjnych kamienic zostało bowiem odrestaurowanych, nowocześnie urządzonych w środku i wystawionych na sprzedaż lub wynajem. Mieszkasz więc w murach z bogatą, fascynującą historią, ale w nowoczesnym standardzie na miarę XXI w. Poza tym powstają również nowoczesne osiedla wyposażone w niezbędne udogodnienia – garaże, całodobowy monitoring i ochronę. Możesz porównać panujące w nich warunki, umawiając się na prezentacje z agentem InVilla — w ofercie znajdziesz mieszkania i apartamenty w Sopocie, w różnych lokalizacjach, abyś mógł wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami.

Oliwa piękna dzielnica Gdańsk pixabay
Oliwa piękna dzielnica Gdańsk pixabay

Gdańsk Oliwa — zieleń i piękna architektura

A jeśli mieszkanie w Gdańsku, to najlepiej w Oliwie. Nie ma tu bowiem drugiej tak zielonej i ciekawie położonej dzielnicy. Przecina ją główna arteria miasta, ale to małe uliczki decydują o jej uroku. Znajdziesz przy nich zabytkowe kamienice, klimatyczne kafejki, lubiane restauracje. A to wszystko na tle klimatycznego Parku Oliwskiego, pnącej się ku niebu Archikatedry Oliwskiej oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Aż trudno uwierzyć, że nieco dalej znajduje się nowoczesna przestrzeń biznesu — tętniące życiem miasteczko biurowe Olivia Center. Dzięki niemu Oliwa jest doskonałą lokalizacją dla każdego, kto chce godzić pracę z odpoczynkiem bez poświęcania dużej ilości czasu na powrót do domu. Wystarczy wsiąść w tramwaj albo pociąg SKM, aby znaleźć się w zacisznej Oliwie lub dowolnej części Gdańska czy całego Trójmiasta. Work-life balance przestaje tu być wyzwaniem, bo liczne ścieżki spacerowe przynoszą błogie odprężenie po trudnym dniu. Możesz przemierzać je na własnych nogach albo rowerem — tak, jak lubisz! A jeśli poczujesz nudę — czeka Oliwskie ZOO wraz z jego dzikimi mieszkańcami. 

Deweloperzy skwapliwie wykorzystują potencjał tego miejsca, jednocześnie szanując jego przyrodnicze i architektoniczne bogactwo. Przykładem są estetycznie wkomponowane w miejską zieleń stylowe osiedla np. Oliva Koncept czy Oliwa Park. Możesz więc mieszkać w nowoczesnej przestrzeni, w apartamentach o wysokim standardzie i jednocześnie czuć historycznego ducha tej części miasta. 

Mieszkanie w Trójmieście? Sprawdź ofertę InVilla

Chcesz właśnie tak żyć: komfortowo i w atrakcyjnym otoczeniu? W ofercie InVilla są dostępne mieszkania i domy na sprzedaż lub wynajem w ciekawych lokalizacjach o zróżnicowanym standardzie. 

Marzy Ci się elegancka willa blisko gdyńskiej plaży, przytulny apartament w sopockiej kamienicy, a może mieszkanie wśród oliwskiej zieleni? W trójmiejskim biurze nieruchomości znajdziesz najlepszą dla siebie przestrzeń do życia w nowym mieście. W ramach współpracy możesz liczyć na wsparcie w kwestiach prawnych oraz fachowe doradztwo. Agenci InVilla działają na rynku od lat i stale pozostają na bieżąco z najnowszymi trendami. Tak, łącząc doświadczenie z dogłębną znajomością rynku, pomogą ci w wyborze najlepszego mieszkania dla siebie. Abyś mógł cieszyć się życiem w miejscu, o jakim marzysz.

Kontakt InVilla:

Oddział Sopot
Adama Mickiewicza 41
81-866 Sopot

Oddział Gdynia

Węglowa 22/6
81 – 341 Gdynia

Oddział Gdańsk

Wałowa 25/4
80-858 Gdańsk

Oddział Warszawa

Wiejska 21/75
00-479 Warszawa