Nowa pływalnia na Oruni – otwarcie już w maju!

0
2626
bass 1
bass 1

Lada chwila na gdańskiej Oruni w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Smoleńskiej, zostanie otwarta nowa, kryta pływalnia. Mieszkańcy i goście będą mogli z niej korzystać już w najbliższe wakacje.

Pomysł na tą inwestycję przedstawił w 2015 roku podczas spotkania z organizacjami pozarządowymi prezydent Paweł Adamowicz. Rok wcześniej, przy jego wsparciu, powstało tam wspaniałe boisko.

Budowa basenu na Oruni rozpoczęła się dokładnie rok temu. Najpierw powstały fundamenty, teraz trwają ostatnie prace wewnątrz obiektu. Gotowa jest już niecka dużego basenu, montowane są systemy wentylacji oraz instalacje sanitarne i elektryczne. Z zewnątrz widać już pokrytą dachem bryłę basenu, widoczna jest zewnętrzna elewacja i okna.

Całkowite zakończenie realizacji planowane jest na koniec maja 2018, ale obiekt nie będzie jeszcze wtedy dostępny dla mieszkańców. Najpierw przejdzie wymagane odbiory techniczne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, pływalnia będzie gotowa do użytkowania latem tego roku.

Basen przy Smoleńskiej na Oruni został wykonany w oparciu o projekt pływalni, która powstała przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach. Główna niecka ma długość 25 metrów. Podzielona jest na strefę rekreacyjną i pływacką. Na basenie nie zabraknie także brodzika dla dzieci. Pozostałe atrakcje to jacuzzi, urządzenie do masażu głowy czy gejzer. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt inwestycji to 13,4 mln zł.