Depilacja laserowa – najskuteczniejsza metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia

0
1975
depilacja laserowa primelase gdansk babiana

Gładkie nogi, pachy, okolice bikini – to cel wielu kobiet. Niestety metody stosowane w domowym zaciszu takie jak golenie maszynką, depilacja woskiem czy starym depilatorem – często dają bardzo krótkotrwały efekt, a dodatkowo powodują podrażnienia. Po takim zabiegu zamiast eksponować gładkie ciało, chowamy zaczerwienienia, wysypkę i wrastające włoski.

Na szczęście z roku na rok pojawia się coraz więcej skutecznych metod depilacji, które pozwalają trwale lub na bardzo długo pozbyć się zbędnego owłosienia. Jednym z nich jest depilacja laserowa, która staje się najważniejszym punktem w ofercie dobrych salonów kosmetycznych.

Depilacja laserowa na czym polega?

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu energii światła, która uszkadza mieszki włosowe i komórki macierzyste odpowiedzialne za wzrost nowych włosków.

Decydując się na taki zabieg, trzeba jednak uważać, bo i tutaj mogą nas czekać przykre niespodzianki. Mowa o sprzęcie, który różni się w wielu miejscach. Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt, powinniśmy mieć pewność, że urządzenie do depilacji jest nowoczesne, spełnia standardy bezpieczeństwa i pozwala na przeprowadzenie bezbolesnego zabiegu. Oczywiście obecnie można zgubić się w gąszczu informacji, dlatego po przeprowadzonej analizie, możemy polecić laser PRIMELASE.

Depilacja laserowa PRIMELASE

PRIMELASE to nowoczesny medyczny laser diodowy, który w porównaniu z tradycyjnymi laserami posiada ulepszone  parametry, dzięki czemu dokładnie usuwa nawet bardzo jasne włoski. Do niedawna było to bardzo problematyczne.

Laser diodowy Primelase emituje fale o długości 755 nm, a nie jak większość urządzeń 810 nm, co sprawia, że sprawniej usuwa włosy u osób o fototypie skóry I, II ub III, posiadających brązowe lub jasne włosy. Taki typ urody jest najbardziej popularny  w Polsce i właśnie dlatego jest to najlepszy laser do depilacji dla nas.

Wiele osób, które nigdy wcześniej nie poddawały się depilacji laserowej pyta jak przygotować się do zabiegu, jak dbać o ciało po depilacji i jakie są efekty.

Depilacja laserowa jak przygotować się do zabiegu

Przed depilacją laserową trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze 2 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać.  Po drugie, 10 dni przed zabiegiem nie powinniśmy depilować włosków woskiem ani pensetą.

Dzień przed depilacją lub w dniu zabiegu, należy ogolić włoski zwykłą maszynką do golenia uważając aby nie uszkodzić skóry.

Depilacja laserowa – jak dbać o skórę po zabiegu

Po zabiegu możliwe jest delikatne zaczerwienienie skóry, ale znika ono jeszcze tego samego dnia.  Dopóki widoczne jest zaczerwienienie nie powinniśmy używać agresywnych kosmetyków z alkoholem, peelingów ani korzystać z sauny czy gorącej kąpieli. Ważne jest także, aby przez 2 tygodnie nie opalać się.

Depilacja laserowa Primelase efekty

Depilacja laserem diodowym PRIMELASE jest zabiegiem trwałym- włosy już nie odrosną. Dla pełnego efektu należy powtórzyć kilka zabiegów z przerwami od 4 do 8 tygodni między każdym kolejnym.

Depilacja laserowa Primelase przeciwwskazania

Niestety są osoby, które nie powinny korzystać z takiego rodzaju depilacji. Mowa o pacjentach onkologicznych, osobach podatnych na powstawanie bliznowców oraz tych, którzy zażywają leki lub środki światłouczulające.

Zobacz również:
Zadbaj o swoje ciało w Instytucie Kosmetologii Babiana w Gdańsku