Mieszkasz w południowej części Gdańska? Zobacz jakie możliwości kreatywnego wypoczynku daje ta lokalizacja.

0
5497
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale Necon deweloper 3 1024x706
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale Necon deweloper 3 1024x706

Wraz ze zbliżającą się majówką, wiele osób zastanawia się nad tym jak wykorzystać wolne dni. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd, ale nie oznacza to, że zostając w mieście musimy się nudzić.

Mieszkańcy niektórych części Gdańska mają naprawdę „morze możliwości” jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu i nie chodzi tylko o dostęp do Bałtyku.

Gdańsk Południe i powstające w nim nowe osiedla takie jak chociażby Osiedle Kasztanowe , to także świetna baza wypadowa na Kaszuby!

Nowe mieszkania Gdańsk Południe

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-4-1024x719

Oprócz sprawnego połączenia z centrum, można w krótkim czasie przenieść się do krainy jezior, łąk i lasów. W grę wchodzi nie tylko wycieczka samochodowa, chociaż jeśli planujemy grilla, chcemy zabrać więcej rzeczy – jedzenie, cieplejsze ubranie na wieczór – to będzie wygodna opcja.

Jeśli jednak myślimy o krótkim pikniku i aktywnym spędzaniu czasu, możemy zorganizować wyprawę rowerową. Jest to świetny pomysł dla miłośników dwóch kółek, a nowe ścieżki i trasy w samych Kaszubach sprawiają, że jazda dwuśladem w tych okolicach to sama przyjemność.

Bez względu na to czy chcemy spędzić majówkę sami czy z dziećmi, Kaszuby oferują mnóstwo atrakcji.

Czekają na nas regionalne restauracje i bary serwujące lokalne potrawy, muzea, skanseny, które warto odwiedzić, wypożyczalnie kajaków i sprzętów wodnych.

Opcja dla dzieci to z pewnością Przystanek Kaszuby – ZOO, Park Miniatur, Park Gigantów i Muzeum Gryf z militariami. 

Przystanek Kaszuby

1399408336adapciak_galeria_-1

Jeśli chodzi o ogród zoologiczny to oprócz wielu egzotycznych zwierząt, niedawno powstał tam atrakcyjny plac zabaw i strefa dla małych dzieci do 5 lat. Teren jest zadaszony dlatego można wybrać się tam bez względu na pogodę.

Park Miniatur

Park Miniatur to najbardziej charakterystyczne obiekty Kaszub, Polski i świata w skali 1:25. Zobaczyć można m.in.: Statuę Wolności, Sfinksa, Big Ben czy Krzywą Wieżę w Pizie.

kaszubski_park_miniatur_-_wiatrak

Park Gigantów

Park Gigantów daje możliwość obejrzenia ogromnych owadów, leśnych zwierząt, ptaków, pojazdów i wielu innych obiektów o nietuzinkowych rozmiarach!

kaszubski-park-gigantow-121-5-1428995073

Muzeum militarne

Muzeum militarne z kolei to niezła gratka dla miłośników historii. Zgromadzone są tu eksponaty związane z techniką wojskową – szczególnie z okresu II wojny światowej.

dsc_0072

Ciekawym miejscem i obiektem jest także dom do góry nogami w Szymbarku i wieża widokowa w Wieżycy.

Mieszkańcy Gdańska Południe, dzięki bliskości obwodnicy Trójmiasta w łatwy sposób mogą dostać się także na Półwysep Helski. Lokalną atrakcją jest tu m.in. fokarium i oraz Muzeum Motyli we Władysławowie.

image

Ci, którzy z różnych powodów muszą zostać w mieście, również nie mają powodów do zmartwień. Przepływający Potok Kaszubski, Jezioro Jasień, okoliczne lasy i łąki to również idealna sceneria do odpoczynku.

Takie są właśnie uroki południowej części Gdańska – bliskość centrum i sielski charakter lokalizacji, co sprawia, że majówka „w domu” nie musi oznaczać siedzenia przed telewizorem.

Miejsce daje naprawdę dużo możliwości spędzania wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.