Nowa kompostownia na Szadółkach rozwiąże problem nieprzyjemnego zapachu

8
1194
1017164 W Szadolkach w listopadzie zastosowano preparat do dezodoryzacji pryzm 1 e1489400807363
1017164 W Szadolkach w listopadzie zastosowano preparat do dezodoryzacji pryzm 1 e1489400807363

Zamknięta hala zamiast otwartego placu generującego uciążliwy dla mieszkańców „zapach”- to pomysł, którego realizacja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Właśnie wystartował przetarg na projekt i wykonanie specjalnej instalacji – hermetycznej kompostowni na terenie Zakładu Utylizacyjnego na gdańskich Szadółkach.

Budowa kompostowni na gdańskich Szadółkach

Kompostowania ma powstać dokładnie w miejscu dojrzewania kompostu, a sama inwestycja prowadzona będzie w systemie zaprojektuj i zbuduj.  Głównym założeniem projektu jest jego maksymalna niezawodność i gwarancja uniknięcia nieprzyjemnego smrodu w razie ewentualnej awarii.

Budowa kompostowni na gdańskich Szadółkach

W związku z ciągłym rozwojem infrastruktury Szadółek, obiekt ma być nowoczesny i dobrze wkomponowany w całość otoczenia. Przy jego budowie wykorzystane będą zaawansowane technologie.

Budowa kompostowni na gdańskich Szadółkach

Kompostowanie będzie odbywać się w intensywnie napowietrzanych komorach – łącznie będzie ich 18.
Wszystkie będą okresowo ładowane, napowietrzane, a co jakiś czas kompost będzie przerzucany ładowarką. Cały proces będzie odbywał się w zamknięciu.

Budowa kompostowni na gdańskich Szadółkach ma rozpocząć się w III kwartale roku i potrwać do jesieni 2018. Instalacja ma obsługiwać gminę Miasto Gdańsk, Gminę miejską i wiejską Pruszcz Gdański, a także gminy: Żukowo, Kartuzy, Somonino i Przodkowo.

Budowa kompostowni na gdańskich Szadółkach

8 KOMENTARZE

  1. No, w końcu! Bardzo mnie to cieszy bo mieszkam na Szadółkach. Piękne, nowe osiedle, sklepy, szkoła przychodnia wszystko blisko, tylko tez zapach trochę przeszkadza czasami, ale już pewne, że problem niedługo zostanie rozwiązany 🙂 Super 🙂

  2. Gdańsk Południe naprawdę zyskuje z każdym rokiem. Tyle inwestycji się tam realizuje, że ciężko to wszystko zliczyć. Mieszka się tam coraz lepiej. ( mam tam siostrę, więc informacje z pierwszej ręki).

  3. Bardzo potrzebna inwestycja na Szadółkach. Dobrze, że się tym zajęli. Naprawdę miło patrzeć jak okolice Gdańska Południe się zmieniają na lepsze.

  4. Super! Niedługo odbieram klucze do nowego mieszkania w Gdańsku Południe- Osiedle Hiszpańskie dokładnie. Trochę mnie ten problem martwił, ale dobrze, że coś w tym kierunku robią. 🙂 Jestem spokojniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here