Rodzaje filtrów w maskach antysmogowych

0
212
Respro Brod 2016 04 29 12
Respro Brod 2016 04 29 12

Filtr to najważniejszy element w maskach antysmogowych. To od niego zależna jest skuteczność maski i bezpieczeństwo stosującej ją osoby. Chcąc postawić na najwyższą jakość kupowanego produktu, najlepiej wybrać markę z filtrem HEPA oraz z aktywnym węglem.

Filtr HEPA

maska-antysmogowa-respro-sportsta-grey-black maska-antysmogowa-respro-sportsta-black maska-antysmogowa-do-biegania-respro-cinqro-camo

Filtry HEPA wyróżniają się wysoką skutecznością– zatrzymują prawie 100% cząsteczek o średnicy większej niż 0,3 mikrometra, a także te mniejsze niż 2,5 mikrometra. Modele przeznaczone do masek antysmogowych wykonywane są z użyciem specjalnej technologii, dzięki której wdychane powietrze stawia niewielki opór i oddychanie staje się łatwiejsze. Jest to bardzo ważny parametr dla użytkowników, ponieważ maska antysmogowa nie może utrudniać oddychania- wręcz odwrotnie – powinna je usprawniać.

Filtry z aktywnym węglem

Filtry węglowe z kolei wykorzystują w swoim działaniu absorpcyjne właściwości węgla. Ich mechanizm polega na przyciąganiu naładowanych ujemnie cząsteczek zanieczyszczeń przez dodatnio naładowane jony węgla. Tego typu filtry są bardzo efektywne – ich skuteczność sięga 99,99%.

maski-antysmogowe-do-biegania-przeciwpylowe-respro-5

Filtry węglowe skutecznie chronią przed smogiem, absorbują zawiesiny stałe PM2,5 i PM10. Ponadto zabezpieczają przed toksynami, dymem tytoniowym, spalinami, kurzem, pyłkami roślin – co jest ważną informacją dla alergików.

Maski antysmogowe

Aktywny węgiel pochłania także brzydkie zapachy, co jest korzystne dla osób poruszających się w tłocznych miastach. Ich atutem jest również ochrona przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, oraz zanieczyszczeniami typu gazowego takimi jak ozon, NO2 czy SO2.

p1110700

Warto pamiętać, żeby maski antysmogowe kupować u znanych i polecanych producentów oraz dystrybutorów. Tanie modele dostępne w supermarketach niestety nie spełniają swojego zadania, a nawet mogą być szkodliwe ze względu na wykonanie z nieodpowiedniego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here