Osiedle Kasztanowe – kameralny klimat i samowystarczalna infrastruktura

9
433
nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-deweloper-necon-1024x749

Osoby planujące zakup mieszkania często zastanawiają się jaka lokalizacja będzie dla nich lepsza – centrum czy osiedle oddalone od wielkomiejskiego zgiełku? I chociaż pierwsza opcja zachęca bliskością kin, teatrów czy pubów, to na pewnym etapie życia, kiedy mamy rodzinę i dzieci, inne udogodnienia zaczynają być ważne.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-7-1024x705

 

Liczy się wtedy dystans do przedszkola, szkoły, przychodni lub dobrze zaopatrzonego sklepu i apteki. Z tego powodu coraz częściej wybierane są osiedla nieco oddalone od centrum, za to wyposażone w samowystarczalną infrastrukturę, dzięki której możemy uniknąć wycieczek „do miasta” w celu załatwienia codziennych spraw.

Nowe mieszkania Gdańsk Osiedle Kasztanowe

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-8-1024x771

Jednym z takich miejsc jest Osiedle Kasztanowe  położone w południowej części Gdańska. Inwestorem jest deweloper NECON, który stworzył kameralne osiedle, na kształt samowystarczalnej enklawy.

W okolicy znajduje się Fashion House Outlet Centre oraz Morski Park Handlowy, w skład którego wchodzą: OBI, JULA, Carrefour, Media Expert oraz pasaż z punktami spożywczymi i usługowymi. Niedaleko można zrobić zakupy w Centrum Kowale.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-5-1024x749

Są również miejsca dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. W pobliżu m.in. siłownia i fitness club Tiger Gym. W okolicy nie brakuje przedszkoli, szkoły podstawowej i gimnazjum, a do dyspozycji mieszkańców jest także nowoczesna przychodnia Clinica Vitae. Na samym osiedlu dzieci mogą korzystać z placu zabaw, a dorośli z miejsc rekreacyjnych sprzyjających sąsiedzkiej integracji.

Osiedle Kasztanowe – Nowe mieszkania Gdańsk Południe

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-4-1024x719

 

Osiedle Kasztanowe jest dobrze skomunikowane – obok postawiono przystanek autobusowy zapewniający sprawny dojazd do centrum. Plusem jest również bliskość trójmiejskiej Obwodnicy. Zdecydowanym atutem tej lokalizacji jest jednak to, że w celu załatwienia codziennych spraw, nie trzeba nigdzie jechać.

Nowe mieszkania Gdańsk – www.necon.com.pl

 

 

Zobacz również:

Nowe apartamenty Warszawa Saska Kępa

9 KOMENTARZE

  1. Fajnie, że infrastruktura wokół się tak rozbudowuje. Wszystko jest na miejscu, sklepy, przedszkole, szkoła, siłownia itp.Drogi coraz lepsze. To bardzo ważne na nowych osiedlach, a Gdańsk Południe się pod tym względem rozwija bardzo prężnie.

  2. Poza sklepami itp, jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja, jest dużo zieleni, lasy i blisko na Kaszuby. Rozważamy zakup mieszkania w Gdańsku Południe. Może właśnie to osiedle, ale jeszcze się zastanawiamy.

  3. Nie wiem czy jest kameralnie bo wokół powstają nowe osiedla, sklepy itp, ale na pewno infrastruktura jest samowystarczalna i wszystko można załatwić na miejscu- i zakupy i wizyte u lekarza i w banku itp. Bardzo rozwija się okolica Szadółek i to się chwali.

  4. Z tego co ostatnio czytałam to w okolicach Gdańska Południe nowa szkoła się buduje. Widać ludzie chcą tu mieszkać bo infrastruktura się rozrasta. 🙂 Dobrze jest mieć coraz więcej nowych sąsiadów 🙂

  5. Duże inwestycje mają swój urok, podkreślają nowoczesność miasta, ale mnie ciągnie w stronę bardziej kameralnych choć rozwiązań. Taka np. berezynska46.pl…Piękne moim zdaniem miejsce w stylu Saskiej Kępy. Oj żeby było mnie stać….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here