Nowoczesna szkoła powstanie w Gdańsku Południe

5
1823
nowoczesna szkola gdansk poludnie
nowoczesna szkola gdansk poludnie

W ciągu najbliższych 3 lat w południowej części Gdańska, przy ulicy Jabłoniowej powstawać będzie nowoczesna placówka edukacyjna.
Budową obiektu zainteresowane są dwie firmy- Mostostal Warszawa S.A i Konsorcjum firm PW EBUD- Przemysłówka Sp.z.o.o z Bydgoszczy oraz TB INVEST Sp. z.o.o Sp. k.z z Gdańska.

W szkole będzie uczyć się ok. tysiąca dzieci. Powstanie również przedszkole mieszczące 250 dzieci.

Obiekt będzie powstawał etapami.

Pierwszy etap to budynek dydaktyczny z biblioteką (szkolną i publiczną), stołówką i pomieszczeniami administracyjnymi,  a także sala gimnastyczna dla 200 osób z  zespołem mniejszych sal gimnastycznych do zajęć korekcyjnych, artystycznych i tanecznych oraz aula dla 300 osób.
Na tym etapie planowane jest też zakończenie budowy przedszkola.
Pierwsza część obiektu ma być gotowa latem 2018 roku.

gdansk poludnie szkoly
Źródło: trojmiasto.pl

Kolejny etap to budowa drugiego budynku dydaktycznego z pomieszczeniami dla uczniów starszych klas. Tu również powstanie infrastruktura sportowa- boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne, bieżnia, skocznia w dal i plac zabaw.

Cała inwestycja ma zakończyć się w 2020 roku.
Oferty firm na budowę placówki wahają się od 70 do 80 mln zł.

5 KOMENTARZE

  1. No i to jest świetna wiadomość, bo kupiłem mieszkanie na Szadółkach, mój syn ma 3 latka…więc akurat jak będzie w wieku szkolnym to ta placówka ruszy 🙂

  2. Zadziwia ilość inwestycji w Gdańsku Południe 🙂 Aż miło popatrzeć ile tam nowych przedsięwzięć powstaje. Taka rozbudowana placówka z przedszkolem to strzał w dziesiątkę.

  3. No ludzie, którzy zainwestowali w mieszkania Na Szadółkach i ogólnie w południowej części miasta, jak widać dobrze wybrali bo infrastruktura rozrasta się w błyskawicznym tempie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here