Nowa trasa pieszo rowerowa – kolejny atut Osiedla Hiszpańskiego w Gdańsku Południe

11
429
nowe-mieszkania-gdansk-osiedle-guderskiego-4

Południowa część Gdańska od kilku lat coraz chętniej wybierana jest zarówno przez deweloperów jak i osoby poszukujące wymarzonego mieszkania. Atuty tej lokalizacji to bliska odległość do centrum i obwodnicy Trójmiasta, sprawna komunikacja, rozbudowana infrastruktura i konkurencyjne ceny mieszkań.

nowe-mieszkania-gdansk-osiedle-guderskiego-4

Nowe mieszkania Gdańsk

nowe-mieszkania-gdansk-osiedle-hiszpanskie-4

Oprócz wyżej wymienionych czynników, dodatkowym plusem stanie się droga pieszo – rowerowa, która jeszcze bardziej usprawni komunikację i pozwoli na aktywne spędzanie czasu. Ponad 200 metrowa trasa przebiegać będzie wzdłuż Potoku Oruńskiego, a jej budowa rozpoczęła się w 2017 roku.

nowe-mieszkania-gdansk-osiedle-hiszpanskie

 

Informacja ta sprawia, że Osiedle Hiszpańskie i nowe mieszkania w Gdańsku Południe stają się jeszcze bardziej atrakcyjne pod względem usytuowania. Obecnie wycieczki rowerowe odbywają się na drodze gruntowej, która po deszczu jest grząska i mokra.

nowe-mieszkania-gdansk2

 

Nowa nawierzchnia będzie natomiast wykonana z masy bitumicznej. Wzdłuż drogi pojawią się ławeczki i kosze na śmieci. Inwestycja realizowana będzie dzięki uzyskaniu najlepszego wyniku w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

 

Niezależnie od tego przedsięwzięcia, DRMG szuka już wykonawcy dokumentacji projektowej dla dalszego przedłużenia trasy pieszo – rowerowej z budową oświetlenia aż do ul. Raduńskiej nad Kanałem Raduńskim. Powstanie tego odcinka trasy zostało już zgłoszone do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego.

Osiedle Hiszpańskie nowe mieszkania Gdańsk

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie-3

W tej chwili dojazd do wspomnianych obszarów miasta możliwy jest po pokonaniu stromej Łostowickiej, Cienistej i Kampinoskiej. Po ich pokonaniu i tak trzeba zjechać w dół w kierunku ul. Świętokrzyskiej. Nieco łagodniejszy podjazd ul. Podmiejską- Małomiejską, pozbawiony jest z kolei udogodnień dla rowerzystów.

nowe-mieszkania-gdansk

 

Oprócz tego z okolic zbiornika Augustowska do pobliskich osiedli poprowadzone są dwie serpentyny rowerowe na wzór szlaków górskich, przez co wjazd na nie wymaga mniej wysiłku niż jazda prostym odcinkiem pod górę. Dokumentacja dotycząca budowy drogi Doliną Potoku Oruńskiego, ma być gotowa do kwietnia 2018 roku.

nowe-mieszkania-gdansk-4

Jak widać Gdańsk Południe i Osiedle Hiszpańskie przyciągają nie tylko nowymi mieszkaniami- a ofertą jedną z najatrakcyjniejszych cenowo w Gdańsku. Do atutów lokalizacji dołączyć można kolejny – nowoczesną trasę rowerową usprawniającą komunikację i urozmaicającą spędzanie wolnego czasu.

nowe-mieszkania-gdansk-2

Adres:
Zapraszamy do Biura Sprzedaży
80-835 Gdańsk, ul. Szeroka 127
Godziny otwarcia Biura:
poniedziałek : 10 – 18
wtorek – piątek : 9 – 17

Zapraszamy na wizyty na Osiedlu

wg. indywidualnych umówień: kontakt z nr tel. 506 376 925

80-180 Gdańsk, ul. Czermińskiego
przy Osiedlu (za C.H. Rental Park)
Pawilon tymczasowo nieczynny

Zobacz również:

Nowe apartamenty Saska Kępa

11 KOMENTARZE

  1. Świetna wiadomość! Naprawdę miejsce zyskuje z każdym miesiącem, tyle się tam dzieje!
    W ogóle Gdańsk Południe to chyba teraz najrozsądniejsza lokalizacja jeśli chodzi o ceny i infrastrukturę. Bardzo mnie to cieszy bo zamierzam kupić mieszkanie, być może na Osiedlu Hiszpańskim albo gdzieś w okolicach.

  2. Tego mi brakowało! 🙂 Mieszkam na Osiedlu Hiszpańskim pół roku i tak sobie właśnie myślałam, że wszystko jest, sklepy, przychodnia, przedszkole itp, ale ścieżka rowerowa by się przydała jakaś solidna i proszę 🙂 Bardzo mnie to cieszy.

  3. Jak będzie ta trasa rowerowa to można będzie powiedzieć, że Gdańsk Południe ma już wszystko czego potrzeba żeby wygodnie mieszkać 🙂 Są fajne osiedla, sklepy, są przystanki autobusowe, przychodnie, przedszkola, szkoły itp. Trasa rowerowa to coś czego było trzeba. Fajnie, że o tym pomyśleli.

  4. O proszę, a niedawno o tym myślałam, że fajnie by było jakby pomyśleli o rowerzystach. Mieszkam w Gdańsku Południe i brakowało mi tego 🙂

    • Z artykułu wynika, że miała być do listopada ubiegłego roku gotowa, ale często są jakieś obsuwy. Trzeba to sprawdzić, pojechać sobie 🙂 Fajnie jakby latem można było już pojeździć.

  5. Nie myślałam, że to powiem, ale chciałabym tu mieszkać 🙂 Naprawdę Szadółki i okolice przeszły taka metamorfozę…aż ciężko uwierzyć 🙂 I ta trasa rowerowa….:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here