Mieszkasz w południowej części Gdańska? Zobacz jakie możliwości kreatywnego wypoczynku daje ta lokalizacja.

6
25

Wraz ze zbliżającą się majówką, wiele osób zastanawia się nad tym jak wykorzystać wolne dni. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na kilkudniowy wyjazd, ale nie oznacza to, że zostając w mieście musimy się nudzić.

Mieszkańcy niektórych części Gdańska mają naprawdę „morze możliwości” jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu i nie chodzi tylko o dostęp do Bałtyku.

Gdańsk Południe i powstające w nim nowe osiedla takie jak chociażby Osiedle Hiszpańskie, to także świetna baza wypadowa na Kaszuby!

Osiedle Hiszpańskie Gdańsk Południe

osiedle hiszpańskie nowe mieszkania

27203-2134408352

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie-1

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie-4

1554075

Oprócz sprawnego połączenia z centrum, można w krótkim czasie przenieść się do krainy jezior, łąk i lasów. W grę wchodzi nie tylko wycieczka samochodowa, chociaż jeśli planujemy grilla, chcemy zabrać więcej rzeczy – jedzenie, cieplejsze ubranie na wieczór – to będzie wygodna opcja.

Jeśli jednak myślimy o krótkim pikniku i aktywnym spędzaniu czasu, możemy zorganizować wyprawę rowerową. Jest to świetny pomysł dla miłośników dwóch kółek, a nowe ścieżki i trasy w samych Kaszubach sprawiają, że jazda dwuśladem w tych okolicach to sama przyjemność.

Majówka na Kaszubach

lake-2134181_640

Bez względu na to czy chcemy spędzić majówkę sami czy z dziećmi, Kaszuby oferują mnóstwo atrakcji.

Czekają na nas regionalne restauracje i bary serwujące lokalne potrawy, muzea, skanseny, które warto odwiedzić, wypożyczalnie kajaków i sprzętów wodnych.

Opcja dla dzieci to z pewnością Przystanek Kaszuby – ZOO, Park Miniatur, Park Gigantów i Muzeum Gryf z militariami. 

Przystanek Kaszuby

1399408336adapciak_galeria_-1

Jeśli chodzi o ogród zoologiczny to oprócz wielu egzotycznych zwierząt, niedawno powstał tam atrakcyjny plac zabaw i strefa dla małych dzieci do 5 lat. Teren jest zadaszony dlatego można wybrać się tam bez względu na pogodę.

Park Miniatur

Park Miniatur to najbardziej charakterystyczne obiekty Kaszub, Polski i świata w skali 1:25. Zobaczyć można m.in.: Statuę Wolności, Sfinksa, Big Ben czy Krzywą Wieżę w Pizie.

kaszubski_park_miniatur_-_wiatrak

Park Gigantów

Park Gigantów daje możliwość obejrzenia ogromnych owadów, leśnych zwierząt, ptaków, pojazdów i wielu innych obiektów o nietuzinkowych rozmiarach!

kaszubski-park-gigantow-121-5-1428995073

Muzeum militarne

Muzeum militarne z kolei to niezła gratka dla miłośników historii. Zgromadzone są tu eksponaty związane z techniką wojskową – szczególnie z okresu II wojny światowej.

dsc_0072

Ciekawym miejscem i obiektem jest także dom do góry nogami w Szymbarku i wieża widokowa w Wieżycy.

Mieszkańcy Gdańska Południe, dzięki bliskości obwodnicy Trójmiasta w łatwy sposób mogą dostać się także na Półwysep Helski. Lokalną atrakcją jest tu m.in. fokarium i oraz Muzeum Motyli we Władysławowie.

image

Ci, którzy z różnych powodów muszą zostać w mieście, również nie mają powodów do zmartwień. Przepływający Potok Kaszubski, Jezioro Jasień, okoliczne lasy i łąki to również idealna sceneria do odpoczynku.

Takie są właśnie uroki południowej części Gdańska – bliskość centrum i sielski charakter lokalizacji, co sprawia, że majówka „w domu” nie musi oznaczać siedzenia przed telewizorem.

Miejsce daje naprawdę dużo możliwości spędzania wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

Zobacz również:

Atrakcje na Kaszubach

Nowe apartamenty Warszawa Saska Kępa

6 KOMENTARZE

  1. Prawda, bardzo fajną wycieczkę można zrobić z Gdańska Południe na Kaszuby 🙂 W ogóle lokalizacja jest taka, że na miejscu też ładnie i dużo zieleni.

  2. Gdańsk Południe to bardzo atrakcyjna lokalizacja do mieszkania. Coraz więcej zalet dostrzegam i chyba kupię mieszkanie, na którymś z tych nowych osiedli. Bardzo dużo inwestycji tam powstaje, to o czymś świadczy.

  3. No na Kaszuby z Gdańska Południe rzut beretem. Ale dużo atrakcji też na miejscu powstaje. Siłownie, fitness cluby itp. Ścieżkę rowerową teraz budują, także dzieje się 🙂

    • Tak, będzie trasa, też się cieszymy z mężem i dzieciakami. Często rozmawialiśmy o tym, że by się przydała i w końcu będzie 🙂 🙂 🙂

  4. W samym Gdańsku Południe też nie brakuje zieleni i ładnych miejsc, gdzie można wypocząć. To właśnie atuty tej lokalizacji, niby Gdańsk a sielski klimat 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here