Mieszkania w Gdańsku Południe – Szadółkach i Rębowie – plusy lokalizacji

16
2257
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale Necon1 1024x691
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale Necon1 1024x691

Południowa część Gdańska – szczególnie Szadółki i Rębowo od kilku lat uznawane są za najszybciej rozwijające się obszary miasta w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Lokalizację tą wybierają znani deweloperzy, m.in.: Robyg, Inpro, Polnord, Domesta, PB Kokoszki, Dekpol i trzeba przyznać, że nie mogą narzekać na brak klientów.

Nowe mieszkania Gdańsk

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-3-1024x706

Na obszarze tym cały czas powstają nowe osiedla:

 • Osiedle Kasztanowe,
 • Jabłoniowa,
 • 2 Potoki,
 • Fotoplastykon,
 • Orle Gniazdo,
 • Lawendowe Wzgórza,
 • Stacja Nowy Gdańsk,
 • Astra Park,
 • Osiedle Leszczynowe,
 • Leszczynowy Staw,
 • Dziedziniec,
 • Jasień Park,
 • Dolina Potęgowska,
 • Osiedle Zielone,
 • Dolina Pięciu Mostów,
 • Młody Jasień
 • Optima.

Wpływ na to mają – oprócz dogodnej lokalizacji – blisko centrum i obwodnicy korzystne ceny mieszkań. Od kilku lat skorzystać tu można z dodatkowych dopłat w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. W tym półroczu limit cenowy, poniżej którego można starać się o dopłatę wynosi na rynku pierwotnym w Gdańsku 5 337, 20 zł. Metr kwadratowy mieszkań w Gdańsku Południe można natomiast kupić za średnio 4881 zł. 

Osiedle Kasztanowe nowe mieszkania Gdańsk

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-7-1024x705

Oprócz powstających osiedli, Szadółki i Rębowo to wciąż rozwijająca się infrastruktura. Liczne sklepy, centra handlowe, punkty handlowo – usługowe, placówki medyczne, przedszkola itp. sprawiają, że osiedla w Gdańsku Południe stają się samodzielnymi „miasteczkami”, w których można załatwić wszystkie codzienne potrzeby bez konieczności przemieszczania się do centrum.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-5-1024x749

Jedyną kwestią, której jak się okazuje – niepotrzebnie obawiają się potencjalni lokatorzy – jest przykry zapach z pobliskiego Zakładu Utylizacji. Okoliczni mieszkańcy podkreślają, że problem wcale nie jest tak uciążliwy i pojawia się bardzo rzadko.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-4-1024x719

Ponadto w trakcie powstawania jest nowa zamknięta kompostownia, która całkowicie wyeliminuje przykry zapach, dzięki czemu Szadółki i Rębowo staną się lokalizacją bez wad.

 

 

Zobacz również:

Apartamenty Saska Kępa Warszawa

16 KOMENTARZE

 1. Byłam w szoku jak zobaczyłam różnice cen mieszkań w Gdańsku Południe i np. we Wrzeszczu. Moim zdaniem Gdańsk Południe zaczyna wygrywać pod każdym względem z innymi lokalizacjami. Komunikacja jest dobra, dojazd do centrum 10 minut, ścieżki rowerowe w trakcie budowy, pełno sklepów, przedszkole, przychodnia. Mega rozwój porównując do tego co było kiedyś.

 2. No ten rejon Gdańska rozwija się chyba najszybciej. Wielki plus za te wszystkie inwestycje i ceny mieszkań. Wielu znajomych się tam urządza na stałe, ja też poważnie o tym myślę. Kiedyś nikt nie wiedział co to Gdańsk Południe a teraz jest już zupełnie inaczej.

 3. Bardzo cieszy wiadomość o tej kompostowni. Lokalizacja jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Mieszkam na Osiedlu Hiszpańskim i bardzo sobie chwalę. Blisko obwodnica, szybki dojazd do centrum gdzie pracuję, sklepy blisko, przedszkole, przychodnia.

 4. To prawda, jak załatwią sprawę kompostowni to będzie lokalizacja bez wad. Teraz jest prawie idealnie 🙂 Mieszkam w okolicy Szadółek półtora roku i jestem naprawdę zadowolona z samego mieszkania, jego ceny, z dojazdu do pracy. Załapałam się też na MdM 🙂

  • No, a oprócz kompostowni powstaje Port Czystej Energii i to też zlikwiduje problem, bo śmieci będą na bieżąco spalane a nie składowane i będzie z tego prąd 🙂

   • Tak tak, wiem o tym Porcie Czystej Energii, ale kompostownia chyba szybciej zostanie zrealizowana 🙂 Nie wiem czy nie w tym roku jeszcze.

    • Jesienią tego roku ma być gotowa z tego co tu gdzieś wyczytałam 🙂 To na pewno duży plus i jeszcze bardziej wzrośnie zainteresowanie mieszkaniami na Szadółkach i w okolicy.

 5. Jak się przejeżdża przez te okolice to aż wierzyć się nie chce, że tak się w ciągu ostatnich lat wszystko zmieniło. Kiedyś tam były łąki i pusto generalnie, a teraz tyle osiedli, tyle sklepów, szkoły, przedszkola, siłownie, nowe drogi…Super!

 6. To prawda, infrastruktura się rozrasta. Jest gdzie zakupy zrobić. Jak ktoś tam kupuje mieszkanie to może się urządzić bez jeżdżenia gdzieś dalej bo są sklepy meblowe, budowlane i z „pierdołami” do domu. Wszystko pod ręką.

 7. Mnie znajomi postraszyli, że na Szadółkach zapach jest nie do zniesienia więc zrezygnowałam z zakupu mieszkania, ale w sumie nie wyszło mi to na złe, bo w zamian kupiłam sobie trochę dalej niedrogi wolnostojący domek. Czy z blokowiska czy z tego mojego Rozarium Tuchomskiego i tak ęde dojeżdżać do pracy i szkoły i tak, więc może i dobrze że u mnie tak wyszło.

 8. Mieszkam w Gdańsku Południe, pracuję w centrum. Dojazdy spoko, fajnie że blisko jest obwodnica. Autobusy punktualnie kursują. Ogólnie okolica się rozwija i fajnie się tu mieszka.

 9. Nawet nie wiedziałam, że tam tyle nowych osiedli powstało. Szukam mieszkania i zastanawiam się poważnie nad Gdańskiem Południe. Czytałam o Osiedlu Kasztanowym, ale inne też muszę sprawdzić. Fajnie, że jest taki wybór.

 10. Nie wiem czy na Osiedlu Kasztanowym są jeszcze wolne mieszkania. To chyba dosyć oblegane osiedle, ale warto sprawdzić. No ogólnie okolice Szadółek zyskują na popularności, ale nic dziwnego bo infrastruktura wokół się rozrasta i coraz wygodniej tu mieszkać.

 11. Coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem mieszkania na Szadółkach. Ceny są naprawdę konkurencyjne, a tyle inwestycji wokół jest realizowanych, że naprawdę w najbliższym czasie będzie to miejsce idealne do zamieszkania. Sklepy są, przedszkole, szkoła, lekarz, dojazd spoko…problem zapachu w trakcie likwidacji. Tylko dylemat jeszcze, które osiedle wybrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here