Gdańsk Południe – przegląd najnowszych inwestycji

0
576
wolne miasto
wolne miasto

Gdańsk Południe inwestycje mieszkaniowe

Południowa część Gdańska jako obszar z jednej strony położony blisko centrum miasta, z drugiej w pięknym otoczeniu, wśród lasów, łąk i jezior, stała się ulubionym terenem dla inwestorów. Uroki Gdańska Południe, ze względu na jego malownicze położenie oraz dobrą komunikację, docenia coraz więcej młodych osób szukających swojego wymarzonego mieszkania.

W ciągu kilku ostatnich lat, pola i łąki oraz słabo zalesione tereny, które wypełniały znaczną część krajobrazu tej części miasta, zamieniły się w nowoczesne osiedla.  Przystępne ceny lokali sprawiają, że zainteresowanie potencjalnych mieszkańców wciąż rośnie, a domów przybywa.

Dodatkowym atutem są  realizowane już plany dotyczące rozbudowy dróg oraz utworzenia nowych linii komunikacyjnych. Wybór mieszkań jest naprawdę duży, a spośród nowych inwestycji, na szczególną uwagę zasługują:

Gdańsk Południe nowe mieszkania:

Osiedle Kasztanowe to mieszkania 2-5 pokojowe o powierzchni od 38 do 95 m2-  wszystkie o najwyższym standardzie wykonania. Ponadto, lokale na parterze połączone są z obszernymi ogrodami o powierzchni nawet do 240 m2, a te na wyższych kondygnacjach posiadają wygodne balkony o metrażu do 9 m2 i przestronne tarasy o powierzchni do 26m2.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon1-1024x691

Audiopolis firmy EKOLAN- również przy ulicy Guderskiego. Nowoczesne osiedle dla miłośników muzyki , na które składają się 4 budynki- BLUES, ROCK, JAZZ i SOUL. Ciekawostką są windy, w których gra muzyka. W pobliżu punkty handlowe i usługowe oraz sprawna komunikacja łącząca z centrum miasta.

Osiedle Przystań- firmy EKOLAN. Osiedle znajduje się przy ulicy Świętokrzyskiej. Jest to kompleks domków szeregowych idealnie wkomponowanych w zielone otoczenie Łostowic. Domy mają przypominać przedmieścia krajów Europy Zachodniej- cechuje je prosta forma i stonowane kolory elewacji i przestronne tarasy.

Dwa Tarasy przy ulicy Płockiej- firmy Polnord. Mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe- bardzo prosta i elegancja architektura. Osiedle otoczone mnóstwem zieleni, między budynkami atrakcje dla dzieci- place zabaw, miejsce do sąsiedzkiej integracji.

Osiedle Nowy Horyzont firmy EURO STYL- znajduje się na styku Łostowic i Pruszcza Gdańskiego, przy ulicy Współczesnej. Jest to nowoczesne osiedle z bogatym zapleczem handlowo- usługowym oraz miejscami przystosowanymi dla dzieci- boiska, place zabaw. Do wyboru mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe- każde z przynajmniej jednym balkonem.

Osiedle Habenda firmy Allcon- przy ulicy Hokejowej, blisko potoku Maćkowy. Osiedle blisko centrum miasta, jednocześnie w pięknej okolicy, bardzo unikalnej krajobrazowo. Znakiem rozpoznawczym są bardzo kameralne, trzypiętrowe budynki, które idealnie współgrają z otoczeniem. Teren osiedla to powierzchnia 4 ha- wykorzystano je na stworzenie placów zabaw dla dzieci oraz zaprojektowano małą architekturę.

osiedle habenda gdansk
Źródło: strona inwestora

Osiedle Talosi firmy EKOLAN – usytuowane na Ujeścisku przy ulicy Świętokrzyskiej. Sąsiaduje ze zbiornikiem wodnym Augustowska oraz terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Budynki zaprojektowane są w stylu skandynawskim-proste i eleganckie- mają białe elewacje i grafitowe dachy.

Osiedle Słoneczne Wzgórza-gdzie również deweloperem jest firma EKOLAN. Usytuowane  na Ujeścisku przy ulicy Warszawskiej i Kołodzieja. Nowoczesne budynki komponują się z morenowym krajobrazem. Do użytku oddanych jest już 7 budynków, park i place zabaw. W trakcie budowy są kolejne 3 budynki.

Osiedle Wolne Miasto dewelopera Eco- znajduje się przy ulicy  Cedrowej niespełna 4 km od centrum Gdańska w otoczeniu łąk, lasów i starego sadu.  Część inwestycji- budynki pięciokondygnacyjne- została oddana już do użytku, kolejna będzie gotowa w pierwszym kwartale 2016 roku.

Gdańsk Południe inwestycje na Jasieniu

Jasień Park firmy Margo- przy ulicy Aleksandry Gabrysiak- łącznie 5 kameralnych budynków czterokondygnacyjnych z mieszkaniami jedno, dwu, trzy oraz czteropokojowymi. Osiedle dobrze skomunikowane z centrum miasta- można tam dojechać ulica Kartuską. Mieszkańcy mają dostęp do zaplecza handlowo- usługowego Jasienia oraz Szadółek.
Osiedle Pięciu Mostów firmy Solidin Polska- usytuowane na Szadółkach przy ulicy Stężyckiej w cichej spokojnej okolicy, blisko jeziora Jasień, a jednocześnie dobrze skomunikowane z centrum Gdańska. Zabudowa wielorodzinna- budynki trzykondygnacyjne.
Osiedle Lawendowe Wzgórza– deweloperem jest firma Robyg. Osiedle znajduje się na Szadółkach przy ulicy Jabłoniowej- powstaje od 2009 roku. Od tego czasu oprócz budynków mieszkalnych powstała strefa fitness dla aktywnych, place zabaw dla dzieci oraz pawilon handlowo usługowy. Planowana jest również budowa linii tramwajowej, która  znacznie usprawni komunikację. Zakończenie prac przewidziane jest na III kwartał 2016 roku.
Wróbla Staw– deweloper Inpro. Osiedle przy ulicy Jasieńskiej/ Bażantowej o zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej i szeregowej. Niska, kameralna zabudowa idealnie komponuje się z naturalną zielenią.  Na terenie osiedla znajdują się boiska i place zabaw. Zakończenie ostatniego etapu inwestycji planowane jest na II kwartał 2016 roku.
Planowana jest również inwestycja firmy Hossa- osiedle Jasień Bulwary przy ulicy Kartuskiej o zabudowie wielorodzinnej. Jest to propozycja dla tych, którzy szukają mieszkania dwu, trzy lub czteropokojowego w pięknej okolicy, wzdłuż potoku prowadzącego nad jezioro- jednocześnie blisko centrum miasta.

Gdańsk Południe inwestycje na Chełmie

Cztery Pory Roku– przy ulicy Olimpijskiej, Tenisowej i Żeglarskiej- deweloperem jest firma Hanza.  Osiedle w budowie do końca 2015 roku- ciekawy rejon, obfitujący w zieleń oraz tereny rekreacyjne. Budynki wielorodzinne, szeregowe oraz jednorodzinne. W pobliżu rozbudowana sieć handlowo- usługowa.
Osiedle Vivaldiego firmy Muralpol przy ulicy Niepołomnickiej. Są to trzykondygnacyjne budynki rozmieszczone w okolicy lasów, jezior i szlaków rowerowych. W pobliżu jest wiele punktów handlowo- usługowych, punktów medycznych, szkół oraz linia tramwajowa usprawniająca komunikację.

Gdańsk Południe inwestycje
Źródło: strona inwestora

Osiedle Promienne firmy Inwesting- znajduje się dokładnie na Oruni Górnej przy ulicy Małomiejskiej. Jest to osiedle o zabudowie szeregowej i wielorodzinnej- budynki trzypiętrowe z ogródkami i balkonami- wszystkie wyposażone w windy. Trzy budynki zostały już oddane do użytku, ostatnie przewidziane są na III kwartał 2016 roku.
Osiedle Cieszynka 2, gdzie również deweloperem jest firma Inwesting.  Znajduje się ono na Chełmie przy ulicy Ptasiej. Są to dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne z miejscami parkingowymi, placami zabaw i pomysłowo zaprojektowaną zielenią. Osiedle zostanie oddane do użytku pod koniec 2015 roku.
Jak widać Gdańsk Południe to połączenie nowoczesności i funkcjonalności z sielskim klimatem, ciszą oraz naturalnym pięknem przyrody.
Różnorodność zabudowy, lokalizacji oraz cen sprawia, że jest to obszar, który wszyscy powinni wziąć pod uwagę w poszukiwaniach mieszkania.
Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie ułatwi Państwu wybór!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here